Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak odpowiednio je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak odpowiednio je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na proste drogie ubarwienie, dość często odbierane są do hodowli w domowych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na bliskich pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych warunków do jedzenia dobrej wytrzymałości i zdrowia.

Niezmiernie istotnym jest, aby dostarczyć im jak najkorzystniejsze warunki do rozwoju – dzięki temuż będziemy potrafili bawić się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom optymalne warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niekorzystne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i wkraczają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia wzmacnia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba osobników stanowi ogromniejsza, akwarium powinno pamiętać co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było mocne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, przylegającymi do większości ryb labiryntowych, natomiast więc oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być odpowiednio zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Pamięta więc zarówno kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt dużym skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w stałej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto położyć na kilka roślin, które będą dostarczały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub pozostałe czynniki podłoża, jak skały w trudniejszym kolorze. Zapewni nam to łatwe warunki do obserwacji tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie winno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej właściwej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments