Mowa kwiatów

Prasóweczki

Tulipan od zarania dziejów zachwyca białogłowe swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem podziwu.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc idealnym podarunkiem zarówno dla mamy, kuzynki, matki chrzestnej, jak i ukochanej. Mimo wszystko przed kupieniem wiązanki warto przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolor, a także stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem bukietu wyrażającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus oznaczający pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem właściwym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, że jest nieco za młoda dla swojego wybranka, lub zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments