Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Nietrzymanie moczu – kiedy sięgnąć po profesjonalne produkty chłonne?

Warto przeczytać

NTM jest dolegliwością na tyle indywidualną i krępującą, że każda dotknięta nią kobieta chce nie dopuścić do tego, aby problem ujrzał światło dzienne. Komfort, wolność i piękną ochronę gwarantują odpowiednio dobrane produkty chłonne, jak np. wkładki, bielizna chłonna czy pieluchomajtki dla dużych. Kiedy po nie sięgnąć oraz jak odpowiednio dobrać?

 

Nietrzymanie moczu – jak można obejrzeć dolegliwość?

O nietrzymaniu moczu mówimy wtedy, gdy leci do mimowolnej mikcji, tzn. od pewnego od nas wypływu moczu. Nasilenie problemu zapewne żyć znacznie bogate – od kropelkowego upuszczania moczu, po całkowite opróżnienie pęcherza moczowego. Jednorazowy przypadek tego typu nie musi również o niczym świadczyć. NTM może stanowić charakter czasowy i dotyczyć np. z zapalenia pęcherza moczowego, przyjęcia leków moczopędnych czy spożycia alkoholu.

Kiedy jednak sytuacja przenosi się, należy udać się do internisty w końcu określenia przyczyny problemu. NTM nie jest bowiem chorobą jedyną w sobie, ale objawem. Trzeba też sięgnąć dopiero po produkty chłonne, które – mimo problemu, jaki przyszedł – pozwolą zachować komfort i marka mieszkania na ogromnym stopniu.

Pieluchomajtki dla doświadczonych a kolejne środki chłonne w potyczce z NTM

Pieluchomajtki dla dużych to skutek, który dawany jest osobom zmagającym się z możliwym, szerokim także znacznie ciężkim stopniem nietrzymania moczu. W praktyce nazywa to, że niemal w ogóle nie są w kształcie zapanować nad swoim pęcherzem. Pieluchomajtki są bardzo chłonne, dlatego z powodzeniem ważna je wprowadzać nie wyłącznie na dzień, a zarówno na noc. Sprawdzą się zdecydowanie w przypadku osób suchszych i leżących. Dobrze dobrane, nie tylko zapewnią ochronę przed przeciekaniem i trudnym zapachem, ale pozwolą poczuć się świeżo i komfortowo.

W przypadku mniejszego natężenia dolegliwości można sięgnąć po nowe produkty chłonne, jak np. wkładki, podpaski urologiczne, bielizna chłonna. Stanowią one przeznaczone zarówno kobietom, jak również mężczyznom (ich kształt pozwala dostosować się do bielizny i anatomii ciała). Stanowią obecne artykuły bardzo dyskretne, nieodznaczające się pod odzieżą. Stanowią pomoc w przypadku kropelkowego i przyjemnego NTM (wkładki, podpaski), po mali i mocny (bielizna). Duży wybór produktów chłonnych w prostej ofercie posiada TENA.

Inne produkty

W przypadku wystąpienia problemu nietrzymania moczu warto zabezpieczyć się nie tylko za pomocą pieluchomajtek, bielizny czy wkładek. Możemy dać sobie czy znajomym ulubionym zmagającym się z NTM dodatkową pomoc w stronie specjalistycznych pokrowców na łóżka i miejsca. Dzięki nim bezpośrednio na co dzień zadbać o czystość i zabezpieczyć meble.

Ponadto warto zadbać o wrażliwą i otwartą do podrażnień skórę okolic intymnych, stosując kremy ochronne z cynkiem lub gliceryną. Trzeba wspominać o tym, że tak zapobiegać, niż leczyć. Jeśli bowiem dotrze do otarć, podrażnienia lub co gorsza do wzroście stanu zapalnego, niezwykle trudno leczyć rolę w tym małym obszarze.

NTM – postępowanie

Kiedy szybko zostało nadmienione, jeśli NTM stanie się faktem, należy udać się do internisty w kierunku ustalenia motywacji i rozpoczęcia kroków przechodzących na końcu jej usunięcie. Jednocześnie natomiast o przedstawić w działanie kilka zdrowych zmian.

Należą do nich m.in. zmniejszenie masy ciała, jeśli jest problem otyłości bądź nadwagi, rezygnacja z alkoholu oraz kofeiny lub przynajmniej znaczne obniżenie ich przyjmowania, wdrożenie aktywności ruchowej (na ile jest wówczas dodatkowe razem ze poziomem zdrowia). Istotne jest ponadto podjęcie ćwiczeń mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. To oczywiście one otaczają cewkę moczową zaś to ich zamierzeniem jest jej wiązanie, by nie przychodziło do mimowolnego wypływu moczu.

Nietrzymanie Moczu – Kiedy Sięgnąć Po Profesjonalne Produkty Chłonne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments