{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w nagłych sytuacjach może nam ogromnie uprościć życie. Jak budować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza przeszłość związana z braniem pożyczek oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą historię kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli zamierzamy składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek lub parę wiadomości na temat zakupów ratalnych spłaconych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak wiadomości, na podstawie których bank mógłby ocenić wiarygodności potencjalnego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś kredyty, jednak z różnych względów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments